Kanadában igazán tudják, mi kell a hideg ellen

Kanadában igazán tudják, mi kell a hideg ellen

Hamisított építőanyagok?!

2017. július 17. - Climatizer Plus

Sajnálatos módon lassan már megszoktuk, hogy rendre elénk sodor az élet hamisított ruhákat, parfümöket, elektronikai készülékeket, élelmiszereket (!), gyógyszereket (!) és még sorolhatnánk. Arra azonban valószínűleg kevesen gondolnak, hogy akár hamis építőanyagokkal is találkozhatunk a kereskedelemben.

 Noha nem annyira gyakori szerencsére ez a jelenség, az internetet böngészve sajnos találkozni ilyen esetekkel. Az építőanyagokat otthonaink, vállalkozásaink, középületeink építése során egyaránt felhasználjuk, épp ezért akár kifejezetten veszélyes is lehet a hamis építőanyagok forgalmazása. Önmagában már az bosszantó lehet, ha a megvásárolt építőanyag nem biztosítja az állított tulajdonságokat, nem rendelkezik a közölt technológia paraméterekkel. Ekkor ugye a pénzünkért silány minőségű terméket kapunk. Ennél azonban még elszomorítóbb, hogy ez a felelőtlen piaci magatartás akár veszélyeket hordozhat, katasztrófához vezethet. Elég csak arra gondolni, hogy az építőanyagok nagy részénél fontos jellemző lehet a tűzveszélyességi besorolás. Ha egy hamisított termék nem biztosítja az eredeti termék tűzveszélyességi besorolásának megfelelő értéket, akkor annak az anyagnak a használata akár tragédiához is vezethet.

A cellulóz szigetelőanyag alapanyagának jelentős részét újrahasznosított újságpapír adja. A minőségi hőszigetelő anyag gyártásának ez csak az egyik fázisa. A megfelelő vegyszeres kezelés hatására nyeri el azokat a terméktulajdonságokat, amelyekkel az eredeti termék bír, és amelyekről a kiállított tanúsítványok nyilatkoznak. Ha a gyártási eljárás silány, vagyis hamis cellulóz szigetelőanyag készül, és a vásárló azzal szigeteli például a födémet családi házában, akkor a biztonság és kényelem helyett magas kockázatot vesz a nyakába, amelyet a rossz szigetelés, a gyúlékonyság, a rovarok és rágcsálók fészkének kialakulása jelenthet.

A másik sajnálatos példa, amelyet találni az interneten, egy festék hamisításának botránya. Az eredetileg hőszigetelő festéket hasonló névvel, de nyilvánvalóan nem az eredeti gyártási eljárással készítve hoztak forgalomba, megtévesztve ezzel a vásárlókat és kárt téve a kizárólagos forgalmazónak.

Ha olyan építőanyagot vásárolunk, amely gyanús, vagy nem egyértelmű a származása, javasolt a vonatkozó tanúsítványok felkutatása, a forgalmazó cég ellenőrzése (például saját honlap áttekintésével), esetleges lehetséges vélemények, hírek keresése az adott termékről.

A hamisítás már csak azért is szomorú, mert már magukat a raklapokat is hamisítják, amelyeken az építőanyagokat sok esetben szállítják.

Mit is tehet azonban a vásárló annak érdekében, hogy elkerülje a nem megfelelő minőségű építőanyagokat? Nincs jobb recept, mint tájékozódni szükséges és nyitott szemmel járni. Minden esetben keressük a tanúsítványok jeleit a csomagolásokon, ha tehetjük, kutassuk fel, hogy a forgalmazó honlapján feltűntetésre kerültek-e az adott termék vonatkozó tanúsítványainak másolatai. Legyünk a vásárlásnál, építőanyagok beszerzésénél körültekintőek!

Példa a csomagoláson jelzett minőségi tanúsítványokra:

jelolesek.JPG

A www.climatizer-compri.hu oldalon ellenőrizhető, milyen az, ha megfelelő módon feltűntetésre kerülnek az adott termék minősítései. 

A bejegyzés trackback címe:

https://climatizer.blog.hu/api/trackback/id/tr8712670141

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása